scorecardresearch

Dünya Emzirme Haftası (The World Breastfeeding Week ) 1-7 Ekim 2017

0 izlenme
Kategori STÖ
Eklenme Tarihi 7 ay önce
DilTürkçe
Açıklama
Biraz da melekler için konuştum. Ülkemizde maalesef, emzirme danışmnlığının önemi, emzirme eğitimi, dil bağı tedavisi, dudak bağı tedavisi konusunda yeterli toğlum bilincinin olmaması; bebeklerin gereksiz yere erkenden anne sütü azaltılarak ek gıdaya başlatılması konusunda kısacık konuşmak istedim.
Anne sütü ile beslenmenin bebeklerin tüm ömrünü ve sağlığını etkileyebileceği unutulmamalıdır. İlk 6 ay bebeklerin sadece anne sütü ile beslenmeleri ve sonrasında bebeğin emebildiği kadar anne sütüne devam etmesi bebeğinizi yaşam boyu çeşitli sistemik hastalıklardan koruyabileceği unutulmamalıdır. Emzirme, hem anne sağlığı hem de bebeklerin sağlığı için gerekli, hayati fizyolojik bir aktivitedir.
Video ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz link
www.muratenoz.com/2017/10/emzirme-haftasi.html
Dil bağı ve dudak bağı tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz iki adet web sitesi mevcut:
www.dilbagiameliyati.com/
www.dil-bagi.ameliyati.info/
Dünya Emzirme Haftası (The World Breastfeeding Week) Türkiye' de 1-7 Ekim tarihleri arasında, dünya çapında ise 1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanıyor. Emzirmesinin korunması, geliştirilmesi ve desteklenmesiyle ilgili farkındalığın arttırılması amacıyla bu tarihler arasında Dünya Emzirme Birliği (WABA) 'nın çabalarıyla ortaya çıkan Dünya Emzirme Haftası, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SEDA)' nın desteği sayesinde mümkün oluyormuş. Dünya Emzirme Haftasını koordine ederken, WABA pek çok organizasyon ve bireyle sıkı bir şekilde çalışıyor. Dünya Emzirme Haftası' nın kutlanması konusunda destek veren kurum ve kuruluşlar arasında Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (United Nations Children's Fund - UNICEF), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Emzirme Tıp Akademisi (Academy of Breastfeeding Medicine - ABM), Uluslararası Bebek Maması Eylemi Ağı ( International Baby Food Action Network - IBFAN), Uluslararası Laktasyon Danışmanı Derneği (International Lactation Consultant Association - ILCA), Uluslararası La Leche Ligi (La Leche League International - La Leche League Türkiye-Emzirme Bilgi ve Destek - LLLI) ve Wellstart International
Etiketler